W poniedziałek 2 lipca wyruszyliśmy do Chateaugiron. mając zarezerwowane 2 noclegi pod Brugią mogliśmy niespiesznie zwiedzić to piękne, belgijskie miasto. W środę 4 lipca zatrzymaliśmy się jeszcze w Rouen na krótki spacer po starym centrum i podziwianie przepięknej katedry, aby pod wieczór zajechać na miejsce. Jakież było nasze zdziwienie, gdy po zjechaniu z autostrady zaczęły się obok nas na szosie pojawiać motocykle z biało-czerwonymi flagami. Było ich coraz więcej, aż utworzyły eskortę, z którą wjechaliśmy do Chateaugiron.
W następnych dniach czekało nas mnóstwo atrakcji.
Spędziliśmy miłe popołudnie w Saint Aubin du Pavail, odwiedziliśmy zamek w Vitre, pojechaliśmy na przepiękną wyspę Brehat, jechaliśmy starą, parową koleją z Paimpol do Pontrieux, gdzie pływaliśmy łódeczkami wśród przepięknej przyrody, odbyliśmy długi spacer w Chailland.
W sobotę 7 lipca odbyło się bardzo uroczyste podpisanie kolejnego aktu partnerstwa, wmurowano także tablicę upamiętniającą to wydarzenie po drzewem przyjaźni, obecne były władze Chateaugiron, ale także pani Francoise Gatel – była mer, a teraz senator Francji, oraz konsul honorowy Polski w Rennes.
Uroczystości zakończył koncert muzyki poważnej w sali Zephir.
W czasie pobytu odbyły się dwie wystawy:instalacja Hanny Ograbisz-Krawiec w sali wystaw na zamku – tytuł wystawy „A propos rien”, oraz gobeliny pani Marii Gostylli-Pachuckiej w mediatece w Osse.
Wracaliśmy syci wrażeń.